Archiwa samorozpakowujące się (SFX) - przegląd

Wprowadzenie

Tworzenie samorozpakowujących się archiwów (SFX) jest wbudowane w PowerArchiver. Możliwe jest tworzenie samorozpakowujących się archiwów w formatach ZIP, CAB, ARJ, LHA i BH. Jest to bardzo użyteczne w przypadku przesyłania plików do ludzi którzy nie mają zainstalowanego PowerArchiver.

Więcej o samorozpakowujących się archiwach

Samorozpakowujące się archiwa (SFX) są jak program wykonywalny (plik .EXE) i zawierają mały fragment kodu (pomiędzy 30kb a 40kb) używanego do rozpakowania archiwum. Użytkownik nie musi posiadać zainstalowanego PowerArchiver aby uruchomić takie archiwum, uruchamia się je tak jak każdy inny program.

Kiedy samorozpakowujące się archiwum jest uruchomione przez użytkownika, zostaje wyświetlone okno dialogowe pozwalające wybrać katalog „Rozpakuj do” przy użyciu przycisku przeglądania lub poprzez wpisanie docelowego katalogu ręcznie. Użytkownik może również wybrać kilka innych opcji, włączając w to, które pliki mają być rozpakowane i czy nadpisywać czy też nie istniejące pliki.

Samorozpakowujące się archiwa utworzone w PowerArchiver mogą być rozpowszechniane bez uiszczania żadnej opłaty.

Tworzenie archiwum SFX

Są różne metody utworzenia archiwum SFX w PowerArchiver:

  • Kreator SFX - jest to bardzo użyteczne i łatwe w użyciu narzędzie tworzenia archiwów SFX. Obsługiwane są formaty ZIP i CAB. Kreator ten jest polecany jeśli nie chcesz konwertować na SFX istniejącego archiwum ale chcesz utworzyć nowe.
  • Twórz .EXE - aktywujące się w menu „Akcja” gdy jest otworzone archiwum obsługiwanego w zakresie SFX typu (ZIP, CAB, RAR, ARJ, LHA i BH). Możesz przekonwertować każde archiwum tego typu na archiwum SFX w jednym prostym kroku.
  • Szyfrowane pliki (PAE) - możesz stworzyć szyfrowane PAE samorozpakowujące się archiwum SFX poprzez użycia narzędzia szyfrowania.

Zaawansowane opcje

  • Zaawansowane opcje ścieżki rozpakowywania - zobacz zaawansowane opcje dla tworzenia ścieżki rozpakowywania (tylko ZIP i CAB SFX).
  • Opcje linii komend - sprawdź komendy linii komend SFX w PowerArchiver (tylko ZIP i CAB SFX).
Navigation