Używanie FTP w PowerArchiver

Wprowadzenie

PowerArchiver posiada wbudowaną obsługę FTP. Jest ona głównie przeznaczona dla Skryptów Automatycznej Kopii (.pbs), ale możesz używać tego narzędzia do przesłania każdego otworzonego archiwum na serwer FTP poprzez „Prześlij archiwum FTP” z menu „Plik” albo poprzez wybór odpowiedniej pozycji z menu podręcznego (domyślnie nieaktywne, wybierz „Opcje> Konfiguracja> Rozszerzenie Eksploratora” aby aktywować). Pomimo tego, każdy z tych sposobów uruchamia takie samo okno Szybkie Łączenie FTP gdzie możesz wybrać profil FTP który chcesz użyć lub utworzyć nowy.

Profile FTP

Wszystkie odpowiednie informacje o FTP są przechowywane w profilu FTP. PowerArchiver zapisuje wszystkie informacje w profilu, tak więc możesz ich użyć ponownie bez powtórnego wpisywania tych samych informacji.

Tworzenie i edycja profili FTP

Możesz stworzyć nowy profil w oknie Szybkie Łączenie FTP lub używając „Konfiguracja> Profile FTP”. Po prostu kliknij „Nowy profil” aby otworzyć Menedżer Profili FTP.

Jeśli chcesz edytować istniejący profil, po prostu zaznacz ten profil i kliknij „Edytuj profil”.

Opcje Menedżera Profili FTP

  • „Nazwa” - wprowadź nazwę profilu FTP.
  • „Nazwa hosta lub IP” - tutaj możesz wprowadzić adres serwera FTP (np. ftp.mysite.com).
  • „Port” - port przez który będzie się odbywała komunikacja z serwerem FTP. Domyślnie jest to 21, ale twój serwer może obsługiwać inne porty. Proszę skontaktować się z administratorem lub wsparciem technicznym obsługującym serwer FTP jeśli nie jesteś pewien jaki port trzeba użyć.
  • „Tryb” - wybierz protokół transferu:
    • FTP” - standardowy protokół FTP używany przez większość serwerów FTP.
    • „SFTP” - Bezpieczny protokół FTP dla bezpieczniejszych transferów (twój serwer ftp musi obsługiwać ta opcje).
  • „Anonimowe logowanie” - zaznacz tą opcję jeśli nie potrzebujesz logowania i hasła aby połączyć się z serwerem FTP.
  • „Użytkownik” - wprowadź nazwę użytkownika potrzebną do zalogowania na serwer FTP; używane tylko wtedy gdy potrzebujesz logowania z hasłem na serwer.
  • „Hasło” - wprowadź tutaj hasło. Dla anonimowego logowania, potrzebny jest adres e-mail. PowerArchiver zawiera wprowadzony domyślny adres e-mail anonimowego użytkownika ale możesz to zmienić.
  • „Limit czasu” - PowerArchiver zwróci błąd gdy nie otrzyma odpowiedzi z serwera w określonym czasie. Zmień domyślne ustawienie jeśli twoje połączenie internetowe wymaga dłuższego czasu aby połączyć się z serwerem.
  • „Tryb pasywny” - najprawdopodobniej będziesz potrzebował użyć trybu pasywnego jeśli łączysz się poprzez firewall lub sieć. Również jeśli łączysz się przy użyciu DSL lub poprzez modem kablowy będziesz prawdopodobnie musiał sprawdzić tą opcję.

Informacje o archiwum

Informacje o archiwum znajdują się w oknie Szybkie Łączenie FTP i są stosowane do aktualnego przesłania na serwer FTP.

  • „Lokalne archiwum” - ścieżka do lokalnego archiwum które chcesz przesłać. PowerArchiver wstawia w to pole domyślną zawartość i nie możesz jej zmienić własnoręcznie.
  • „Docelowe archiwum” - jest to docelowa lokalizacja na serwerze FTP gdzie archiwum ma być przesłane. Jeśli zostawisz je z domyślnym wpisem, PowerArchiver umieści to archiwum w głównym katalogu FTP.

Dodatkowe informacje

Profile FTP są przechowywane przy użyciu szyfrowania metodą 256-bitową AES. Powoduje to, że dane odnośnie logowania FTP są bezpieczniejsze niż czysty tekst, ale ciągle nie jest to stu procentowe bezpieczeństwo.

Navigation