Używanie Twórz .EXE do robienia samorozpakowujących się archiwów (SFX)

Zanim zaczniesz

Przed użyciem PowerArchiver Self-Extractor, musisz utworzyć archiwum które chcesz uczynić samorozpakowującym. Samorozpakowujące się archiwa mogą być utworzone z archiwów ZIP, CAB, LHA, BH i ARJ. Dodatkowo, możesz użyć wygodnego Kreatora SFX aby utworzyć SFX w kilku prostych krokach (obsługuje archiwa ZIP, 7-Zip i CAB).

Gdy już utworzysz lub otworzysz archiwum, wybierz „Twórz .EXE…” z menu „Akcja” aby aktywować tworzenie SFX. Spowoduje to otworzenie okna Tworzenie SFX.

Opcje

  • Nazwa samorozpakowującego się archiwum - nazwa i katalog dla tworzonego archiwum SFX. Domyślnie, nazwa archiwum jest taka jak aktualnie otworzonego archiwum.
  • Domyślny katalog „Rozpakuj do” - jest to domyślny katalog gdzie zostaną umieszczone pliki po rozpakowaniu. Jeśli wybierzesz „Użyj TYMCZASOWEGO katalogu”, pliki będą rozpakowane do domyślnego katalogu tymczasowego w Windows. Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji o zaawansowanych opcjach ścieżki rozpakowywania.
  • Konflikt plików - Wybór opcji dla nadpisywania plików o takich samych nazwach.
  • Tytuł - Tytuł będzie wyświetlany gdy użytkownik uruchomi samorozpakowujące się archiwum.
  • Uruchom linię komend po wypakowaniu - Wprowadź nazwę pliku do automatycznego uruchomienia po rozpakowaniu archiwum (na przykład SETUP.EXE). Jeśli występują parametry do stosowania razem z nazwą pliku (na przykład, SETUP.EXE /net), musisz oddzielić nazwę programu i parametry przy użyciu znaku „pipe” (SETUP.EXE|/net). Jeśli występuje więcej niż jeden parametr, nie potrzebujesz używać dodatkowych znaków „pipe” (na przykład, SETUP.EXE|/net /test). Uwaga: opcja ta jest przeznaczona tylko dla zaawansowanych użytkowników. Nie potrzebujesz jej używać aby stworzyć samorozpakowujące się archiwum.
  • Pokaż informacje o pomyślnym zakończeniu - pozwala włączyć lub wyłączyć informacje przekazywana użytkownikowi po rozpakowaniu wszystkich plików.
  • Ukryj opcje nadpisywania - ukrywa okno pozwalające użytkownikowi zmienić opcje nadpisywania.
  • Ukryj listę plików - ukrywa listę plików w samorozpakowującym się archiwum, tak więc użytkownik nie może zobaczyć jakie pliki są w archiwum.
  • Nie monituj przed rozpakowywaniem - Opcja ta umożliwia tworzenie samorozpakowujących się archiwów które uruchamiają się bez informowania użytkownika. Ostrzeżenie: przy włączonej tej opcji, użytkownik nie zobaczy okna dialogowego i nie będzie nic wiedział o wykonanym rozpakowaniu. Stanowczo odradzamy używanie tej opcji, jest ona przeznaczona tylko dla zaawansowanych użytkowników.
  • Usuń pliki po wykonaniu linii komend - usuwa pliki które zostały wypakowane z archiwum po wykonaniu poleceń z linii komend. Opcja ta jest dostępna tylko gdy używana jest opcja „Uruchom linię komend po wypakowaniu” .

Gdy opcje są ustawione, kliknij „OK” aby utworzyć samorozpakowujące się archiwum.

Uwaga: Powinieneś zawsze przetestować samorozpakowujące się archiwum przed jego rozpowszechnieniem. PowerArchiver oferuje możliwość przetestowania archiwum zaraz po tym jak zostanie utworzone. Samorozpakowujące się archiwa utworzone w PowerArchiver będą miały dodane około 30kB do 40kB kodu do archiwum, który umożliwi rozpakowanie się archiwum.

Więcej informacji

Możesz znaleźć więcej informacji o archiwach SFX w sekcji SFX.

Uwaga: zalecamy stosowanie archiwów CAB SFX w celu uzyskania maksymalnej kompresji.

Kwestie kompatybilności:

  • Szyfrowanie AES archiwów ZIP - nasze SFX w tym momencie nie obsługują szyfrowania AES archiwów ZIP, tak więc nie możesz utworzyć samorozpakowującego się archiwum (SFX) ZIP z plikami szyfrowanymi AES.
  • Maksymalny rozmiar pliku - maksymalny rozmiar archiwum 7-Zip i samorozpakowującego się archiwum (SFX) w PowerArchiver wynosi 4 GB, a dla archiwów ZIP i CAB - 2 GB.
  • Pliki PAE SFX - nie wszystkie opcje są obsługiwane dla plików PAE SFX. Opcje nieobsługiwane są niedostępne.
Navigation