דחיסת 7Zip

עוד אודות דחיסת 7Zip והשוואת תבניות דחיסה ב-PowerArchiver.

הקדמה

7Zip הוא תבנית הדחיסה הנעלה ביותר ב-PowerArchiver. הוא תבנית קוד פתוח, המעניקה ארכיטקטורה פתוחה ויחס גבוה של דחיסה. התבנית גם חדישה, התומכת בשמות קבצי UNICODE (כך שלמשתמשים בינלאומיים לא יהיו סוגיות כלשהן עם תווים מיוחדים) גדלי קובץ מרביים עד ל-16000000000 GB, והצפנה חזקה (AES 256 סיביות). בכל אופן, כוחו הגדול ביותר של 7Zip הוא בכך שהוא תבנית פתוחה - הוא אינו נשלט בכוח ע”י איגוד או ע”י אדם פרטי כלשהם, אלא מיזם LGPL אשר כל אחד יכול לתרום אליו. כל אחד יכול למצוא ולהשתמש בקבצי ה-DLL האחרונים וליישם אותם לתוך יישום. כך זה בלתי אפשרי לקבל מצב דומה לתבנית ZIP, בה יש לנו מספר גרסאות שונות של קבצי ZIP שכל אחד יכול לפתוח באותה הדרך, או כמו עם RAR, אשר אינו נתמך ע”י כמה שירותי דחיסה עקב היותו תבנית קניינית. באופן טבעי, כולם מקבלים עידוד להשתמש ב-7Zip ביישומים שלהם עם רישוי LGPL סובלני למדי.

יחס דחיסה

בעוד שמרבית המשתמשים לא יבינו ואף לא יהיה אכפת להם תחת איזה רשיון מופצת תבנית, ללא ספק יהיה להם אכפת מיחס הדחיסה ש-7Zip מעניק. 7Zip משתמש לרוב בשיטת הדחיסה LZMA המצויה בתבניות אחרות, אך עם קביעות של דחיסה חזקה יותר וגדלים שונים אשר מובילים לדחיסה טובה יותר (ואיטית יותר). 7Zip משתמש גם בדחיסה יציבה המאפשרת יחס טוב יותר של דחיסה (כמו עם CAB ו-RAR). בדקנו את כל התבניות המצויות ב-PowerArchiver, ותבניות נפוצות ביותר אחרות שאנשים משתמשים בהן (RAR ו-ACE) על מנת להדגים כוחות דחיסה של 7Zip.

דוגמת דחיסה

לדוגמה שלנו לדחיסת 7Zip, דחסנו התקנה של Open Office 2, שהוא חבילת משרד המופצת תחת קוד פתוח. השתמשנו בהתקנת תכנית הואיל וזה קל להראות הבדלים ביחסי דחיסה, אך אם תשתמש ביישום אחר כלשהו, תבחין בתוצאות דומות.

הערות
  • ההתקנה במצבה המקורי היא 202.156KB בגודל ומכילה מעל ל-3.128 קבצים.
  • ל-7Zip בקביעות אולטרה היה 13% יחס טוב יותר של דחיסה מאשר WinRAR בקביעתו הגבוהה ביותר ו-55% יחס טוב יותר של דחיסה מאשר Zip בקביעותיו המרביות. תוכל לראות אפילו יחס טוב יותר של דחיסה, כשגודל הקבצים שאותם אתה דוחס עולה, או דחיסה נמוכה יותר כשהגודל יורד (אך אפילו עם קבצים קטנים יותר, אתה אמור לחסוך 10% בהשוואה ל-RAR בקביעותיו המרביות).
  • דחיסת 7Zip נמצא במיטבו כשמשתמשים בו כדי לדחוס יישומים (נתונים בינאריים), אף על פי שהוא עדין טוב לדחיסת טקסט כאשר משתמשים בקביעת PPMD מיוחדת.
  • דחיסת ZIP - בעוד ש-7Zip במקרה זה מעניק 55% דחיסה טובים יותר מאשר ZIP, אנו עדין ממליצים להשתמש בתבנית ZIP למרבית המשימות היומיומיות, הואיל ויחס דחיסתה ומהירותה הם עדין הטובים ביותר.
  • 7Zip בקביעתו הרגילה מסוגל לדחוס התקנה 18% טוב יותר מאשר קביעתו המיועלת של WinZip 11 עבור דחיסה מרבית, שאינה תואמת עם תוכנת דחיסה אחרת כלשהי בשוק, כולל WinZip 10. לא רק זאת, אלא בבדיקה זו, דחיסה רגילה של 7Zip הייתה גם מהירה יותר מאשר הדחיסה של WinZip.
  • דחיסת ZIP של PowerArchiver 2007 טובה יותר מאשר דחיסת ZIP של WinZip 11 במקרה זה, כאשר משווים תבנית ZIP תקנית הניתנת לקריאה ע”י מאות מליוני מחשבים ברחבי העולם, כולל כל מחשב עם Windows XP ו-Windows Vista מותקן (שאינו תומך בסיומות של WinZip לתבנית ZIP).

דברים לדעת אודות 7Zip (וחיסרונותיו)

  • עקב קביעות הדחיסה החזקה שלו, 7Zip בקביעת אולטרה יקח כמות גדולה של זיכרון - 369MB (כ-34MB עבור פריקת הדחיסה)! אם תשתמש בקביעה של הדחיסה המרבית של 7Zip, השימוש בזיכרון ירד ל-84MB (כ-10MB עבור פריקת הדחיסה) ואם תשתמש בקביעה של הדחיסה הרגילה, 7Zip ישתמש ב-27MB מהזיכרון שלך ויצטרך רק 4MB עבור פריקת הדחיסה.
  • ב-PowerArchiver 2007, הוספנו עדכון ברור של ארכיוני 7Zip, המאפשר לך לעדכן ארכיוני 7Zip, דבר שהיה בלתי אפשרי לפני כן. באפשרותך להפעיל אפשרות זו דרך החלון תצורה> שונות.

גלה עוד אודות 7Zip

נוצר ע”י איגור פבלוב והוא מופץ תחת ה-LGPL. באפשרותך לתרום למיזם של הקוד הפתוח 7Zip בעמוד המיזם 7Zip של Source Forge.

Navigation