Стиснення 7-zip

та порівняння форматів, що підтримуються PowerArchiver

Передмова

7-zip - це новий формат стиснення, що підтримується PowerArchiver. Він є відкритим вихідним форматом із відкритою архітектурою та великою потужністю стиснення. Також він є сучасним форматом, який підтримує імена файлів у ЮНІКОД (це означає, що іноземні користувачі не матимуть проблем із спеціальними символами), максиманьний розмір файлу до 16000000000 ГБ, потужне шифрування (AES 256 - розрядне), але його найбільша перевага полягає у тому, що він є відкритим форматом - його контролює не якась організація чи особа, а проєкт LGPL, якому кожний може сприяти. Кожний може відшукати та використовувати найновіші DLL і використовувати їх у своїх додатках. Цей спосіб робить неможливою ситуацію, що склалася з ZIP, де з'явилися кілька різних версій файлів ZIP, які не кожний може відкрити або такий, як RAR, який залишається таким, що не підтримується деякими програмами стиснення. За його характером, кожний може використовувати 7-zip у своїх додатках із ліберальною ліцензією LGPL.

Коефіцієнт стиснення

Коли більшість користувачів не розумітиме або не піклуватиметься про те, під якою ліцензією розповсюджується формат, вони піклуватимуться про коефіцієнт стиснення, 7-zip. 7-zip у більшості використовує метод стиснення LZMA, який зазвичай використовується і в інших форматах, але з потужнішими налаштуваннями стиснення та розмірами словника, що в результаті забезпечує краще (хоч і повільніше) стиснення. 7-zip також використовує неперервне стиснення, яке підсилює коефіцієнт стиснення (так само як у CAB чи RAR). Ми протестували усі формати, доступні у PowerArchiver 2010, та деякі інші найвідоміші формати, якими користуються люди (RAR та ACE), щоб продемонструвати потужність 7-zip..

Приклад стиснення

Для нашого прикладу стиснення 7-zip, ми стиснули програму встановлення Championship Manager 03/04, що є відомою грою в Європі. Ми використали програму встановлення гри, оскільки це легко демонструє різницю коефіцієнтів стиснення, але якщо ви використаєте будь-яку програму для прикладу, то бобачите подібні відмінності.

Примітки

  • Програма встановлення гри у своєму початковому стані займає 504 МБ і більше ніж 2,900 файлів.
  • 7-Zip з налаштуванням Ультра мав на 15% кращий результат стиснення ніж WinRar із своїми найвищими налаштуваннями та на 39% краще стиснення ніж Zip із звичайними налаштуваннями. Ви можете побачити навіть кращі результати стиснення або гірші (але навіть із меншими файлами ви зюережете 10% порівняно з RAR із максимальними налаштуваннями).
  • Стиснення 7-zip є найкращим, коли використовується для стиснення додатків (двійкові дані), але також залишається гарним для стиснення тексту.
  • Стиснення Zip - коли 7-zip забезпечує на 39% краще стиснення ніж zip, ми всеодно рекомендуємо використовувати формат Zip для більшості щоденних завдань, оскільки його відношення швидкість/стиснення залишається найкращим.

Те, що потрібно знати про 7-zip (та його недоліки)

Оскілки 7-zip є новим форматом стиснення, він ще не підтимує підтримку багатотомних архівів, редактування файлів усередині архівів та підтримка відновлення, усе це заплановано на наступні версії 7-zip. Із-за своїх потужних налаштувань стиснення, 7-zip у режимі Ультра використовуватиме багато пам'яті - 369 МБ (34 МБ при видобуванні)! Але, якщо ви використовуватимете налаштування стиснення 7-zip “Максимальне”, використання пам'яті знизиться до 84 МБ (10 МБ при видобуванні) а також при використанні налаштувань “Звичайне”, 7-zip використовуватиме 27 МБ Вашої пам'яті й лише 4 МБ для видобування.

Обмеження 7-Zip у PowerArchiver

На даний момент, PowerArchiver не підтримує багатьох можливостей, вже присутніх у 7-Zip: створення SFX (видобування з SFX-архівів підтримується), та визначення безперервних архівів (тому ми й не можемо проновлювати файли в архівах 7-Zip). Ми плануємо додати ці та інші нові можливості 7-Zip, які стануть доступними в майбутніх випусках PowerArchiver.

Відшукайте більше інформації про 7-zip

7-zip був створений Ігорем Павловим і розповсюджується LGPL. Ви можете знайти додаткову інформацію стосовно формату 7-zip тут. Ви можете допомагати відкритому вихідному проекту 7-zip на Вихідній Forge's сторінці проекту 7-Zip.

Navigation