מהו ארכיון?

ארכיון בד”כ מתייחס לאוסף קבצים ששולבו לתוך קובץ יחיד. הקבצים שבתוך הארכיון בד”כ דחוסים, מה שמספק מספר יתרונות. קיימות תבניות דחיסה רבות ו-PowerArchiver תומך בכל התבניות העיקריות. התבנית הנפוצה ביותר היא ZIP, ובגלל זה אנשים רבים מייחסים ארכיונים בתור “קבצי zip”.

דחיסת קבצים מגבירה את המקום הפנוי בכונן הקשיח. קבצים הנמצאים בשימוש בתדירות נמוכה יכולים להידחס לתוך ארכיון כדי לחסוך מקום בעל ערך בכונן הקשיח. ביחד עם טכנולוגיה חדשה של התכנית, יש לנו תכניות גדולות יותר וקבצים גדולים יותר של נתונים. נניח שיש לנו 100 קבצים שכל אחד מהם שוקל 10KB (בערך הגודל של עמוד בודד הנכתב בכתבן של Windows). אם אתה חושב שקבצים אלו תופסים עד ל-MB אחד של מקום בכונן, אתה טועה. במקום זאת, בגלל הדרך שבה Windows מאחסן קבצים על הכונן הקשיח, הם יכולים לתפוס מעל 4.3MB. הכפל זאת בכל הקבצים במערכת שלך כולה ותוכל להבין לאיפה המקום הפנוי שלך הולך.

כאן PowerArchiver נחלץ לעזרה. במקרה שדחסת את כל 100 המסמכים האלו של כתבן לתוך ארכיון יחיד של PowerArchiver, הארכיון ישתמש בפחות מ-0.5MB מקום פנוי. ואז, כאשר תצטרך להשיג גישה לאחד מקבצי המסמכים שבתוך הארכיון, מאפיין התצוגה של PowerArchiver יאפשר לך לעשות זאת באמצעות לחיצה פשוטה על העכבר.

דחיסת קבצים מאפשרת גם העברה מהירה יותר של מסמכים ברחבי האינטרנט. ע”י דחיסת הקבצים אשר אותם תייעד להעביר לתוך ארכיון יחיד, תוכל להפחית את הגודל הכולל של הקבצים. בעזרת טכנולוגיות הדחיסה של PowerArchiver, באפשרותך לקבל בקלות 50% הפחתה בגודל בהשוואה לקבצים הבלתי דחוסים לבדם (יחס זה יכול להיות גבוה יותר או נמוך יותר תלוי בסוג הקובץ הנדחס).

קבצים רבים אשר ניתנים להורדה דרך האינטרנט דחוסים לתוך ארכיון (ZIP ו-RAR הם הנפוצים ביותר) לשם העברה מהירה יותר. רוב יצרני התוכנה מפיצים את גרסאות הניסיון שלהם ואת גרסאות הביתא בארכיון ZIP. כל הקבצים האלו תואמים בצורה מלאה עם PowerArchiver.

7Zip הוא תבנית חדשה שהפכה לנפוצה עקב היותה קוד פתוח ובעלת דחיסה חזקה. ארכיוני CAB גם נפוצים בהפצת קבצים, כך ש-PowerArchiver תואם בצורה מלאה עם תבנית זו גם כן. בנוסף, PowerArchiver תומך ביצירה ועבודה עם קבצי TAR.GZ, TAR, LHA, TAR.BZ2 ו-BlakHole) BH), ותומך בפעולות של קריאה בלבד עם ארכיונים דחוסים מסוג RAR, ARJ (גרסה 1, 2 & 3), ACE, ARC (גרסה 1 & 2), GZ, ZOO ו-BZIP2.

באיזו דחיסה להשתמש?

אנו ממליצים בהחלט להשתמש בדחיסת ZIP ברוב המקרים. הוא מהיר למדי ולמשתמשים רבים יש כבר תכניות תואמות ZIP היכולות לפתוח קבצי ZIP. גרסאות Windows חדשות (Win2003, WinXP, Win2000, WinME וכד') תומכות בדחיסה מסוג ZIP ו-CAB היישר מהקופסה, כך שאם תשלח קובץ ZIP או CAB למישהו, קרוב לוודאי שהוא יוכל לפתוח אותו.

תבנית 7Zip

אנו ממליצים גם להשתמש בתבנית 7Zip, במיוחד אם אתה דוחס קבצים גדולים, מאחר שיש לה את הדחיסה הטובה ביותר מבין כל התבניות המאופיינות ב-PowerArchiver. אנא לחץ על דחיסת 7Zip כדי לגלות עוד על 7Zip.

Navigation