Про ZIP та Інші Архіви

Що таке архів?

Зазвичай, архів являє собою файл, що містить у собі кілька файлів. Файли в архіві зазвичай є стиснутими, що створює безліч зручностей. Існує багато різних форматів стиснення, і PowerArchiver підтримує усі основні. Найбільш відомим форматом є ZIP, архіви якого часто називають “zip-файлами.”

Стиснення файлів збільшує кількість вільного простору на жорсткому диску. Файли, які використовуються не дуже часто, можна стиснути в архів, щоб звільнити цінний простір на жорсткому диску. Наряду з новими технологіями програм, у нас є більші програми і більші файли даних. Давайте уявимо, що у нас є 100 файлів по 10 кілоБайтів кожний (приблизний розмір однієї сторінки тексту, натисаного в Windows WordPad). Якщо Ви гадаєте, що ці файли займають до одного МБ (10кБ x 100) дискового простору, то Ви помиляєтесь. Заміть цього, завдяки тому, як Windows записує файли на жорсткий диск, вони можуть займати більше ніж 4.3 МБ. Помноживши це на усі файли Вашої системи, Ви зрозумієте, куди дівається вільний простір.

Саме сюди на допомогу приходить PowerArchiver. Якщо Ви стиснете усі ці 100 файли WordPad в один архів PowerArchiver, він займе менше ніж 0.5МБ простору. Пізніше, коли Вам буде потрібно відкрити якийсь із файлів архіву, інструмент Переглядання PowerArchiver допоможе зробити це простим натиском мишки.

Стиснення файлів також сприяє швидшій передачі документів через Інтернет. Стисненням файлів Ви робите можливим передати єдиний архів, Ви можете зменшити загальний розмір файлів. З допомогою технологій стиснення PowerArchiver, Ви можете легко досягти 50% зменшення розміру порівняно з нестиснутими файлами (стиснення може бути вищим або нижчим, залежно від типу файлів, що стискаються).

Багато файлів, які можна завантажити з Інтернет є стиснутими в архів (ZIP та RAR є найбільш розповсюдженими) для швидшої передачі. Більшість виробників програмного забезпечення розповсюджують свої демонстраційні та бета- версії в ZIP-архівах. Усі ці файли є повністю сумісними з PowerArchiver.

7-Zip є новим форматом, що став відомим завдяки своїй відкритій архітектурі та потужному стисненню. Архіви CAB є також відомими як для розповсюдження файлів, тому PowerArchiver також є повністю сумісним із цим форматом. Окрім цього,, PowerArchiver підтримує створення та обробку файлів LHA, TAR, TAR.GZ, TAR.BZ2 та BH (BlakHole), і підтримує дії читання стиснутих архівів ARJ, RAR (версія 1, 2 і 3), ARC, ACE (версія 1 і 2), ZOO, GZ та BZIP2.

Яке ж стиснення використовувати?

Ми рекомендуємо використовувати стиснення ZIP у більшості випадків. Воно є швидким і багато користувачів уже мають сумісніу з ZIP програми, які можуть відкривати файли zip. Новіші версії Windows (WinME, Win2000, WinXP, Win2003, тощо) підтримують стиснення ZIP та CAB, тому, якщо Ви надсилаєте кому-небудь файл ZIP або CAB, то шивидше за все вони зможуть його відкрити.

Формат 7-Zip

Також, ми рекомендуємо використовувати формат 7-Zip, особливо, якщо Ви стискаєте великі файли, оскільки у нього найпотужніше стиснення з усіх форматів, можливих у PowerArchiver. Будь ласка, натисніть сюди, щоб знайти більше інформації про 7-Zip.

Navigation