Spis treści

Dodawanie plików do archiwum

Ogólne informacje

Aby zapoznać się ze wstępnymi informacjami proszę przeczytać sekcję „Kurs skrócony - Dodawanie plików”.

Sekcja ta wyjaśni jak używać standardowego okna dialogowego Dodaj. Jest kilka różnych metod dodawania plików do archiwum:

Dodawanie plików do archiwum:

Aby dodać pliki do archiwum naciśnij przycisk „Dodaj” lub wybierz opcję „Dodaj…” z menu „Akcja”. Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego Dodaj.

Są różne metody dodawania plików:

Przegląd szczegółowych opcji

Poniżej znajdziesz szczegółową listę opcji dostępnych w standardowym oknie dialogowym Dodaj, używanych podczas tworzenia nowego archiwum lub dodawania plików do istniejącego archiwum.

Główne opcje:

(np. jeśli wybierzesz „C:\temp\disk\” do zarchiwizowania, PowerArchiver zapisze informacje o ścieżce do plików i katalogów poniżej katalogu „disk”)

Uwaga: Gdy wybrana jest ścieżka względna, i jeśli wybrałeś tylko jeden katalog do dodania do archiwum, PowerArchiver zadziała tak jakbyś zaznaczył wszystkie pliki w katalogu a nie katalog. Możesz wyłączyć tą opcję poprzez aktywowanie opcji Konfiguracja> Różne> Użyj naturalnej ścieżki względnej.

np. jeśli wybierzesz „C:\temp\disk\” do zarchiwizowania, PowerArchiver zapisze ścieżkę jako „temp\disk\”).

Zakładka Opcje zawiera następujące opcje dla bardziej zaawansowanych użytkowników:

Akcja

Na dole listy jest najczęściej metoda „składowania”, która nie powoduje kompresji plików podczas ich archiwizowania, lecz najczęściej jest najszybsza. Metoda ta jest użyteczna wtedy gdy archiwizujesz pliki już skompresowane.

„Dodaj do kolejki” - dodaje zadanie do kolejki w PowerArchiver. Starter PowerArchiver musi być uruchomiony jeśli chcesz używać opcji kolejkowania. Jeśli Starter PowerArchiver nie jest uruchomiony gdy wybierzesz opcję „Dodaj do kolejki”, PowerArchiver pokaże ostrzeżenie i umożliwi włączenie go.

Podział na woluminy zawiera następujące opcje kontroli rozmiaru woluminu:

schemat nazw: test.zip.zip, test.zip.z01, test.zip.z02, itp.

schemat nazw: test.zip, test.z01, test.z02, itp.

schemat nazw: test001.zip, test002.zip, itp.

Uwaga:

Metoda PK 2.04g używa słabego szyfrowania, więc może być złamana. Powinieneś używać szyfrowania .pae jeśli potrzebujesz rzeczywistego bezpieczeństwa. Nie polecamy stosowania szyfrowania ZIP i .pae jednocześnie. Możesz więcej o bezpieczeństwie szyfrowania .pae dowiedzieć się tutaj.