Obsah

Přidávání souborů do archivu

Úvodem

Úplně základní informace najdete v kapitole „Rychlý návod - přidání souborů do archivu“.

Tato kapitola vysvětluje, jak přidávat soubory do archivu přes standardní dialogové okno Přidat.

Existují však i další způsoby, jak přidat soubor(y) do archivu:

Přidávání souborů do archivu

Chcete-li do archivu přidat soubory, klikněte na tlačítko „Přidat“ v nástrojové liště nebo vyberte „Přidat…“ z nabídky „Akce“ (platí pro tradiční/klasické uživatelské rozhraní). Tím otevřete dialogové okno Přidat.

Existuje několik způsobů, jak soubory přidat:

Podrobný přehled voleb

Zde najdete podrobný seznam voleb dostupných ve standardním dialogovém okně Přidat, které se použivá při vytváření nových archivů a při přidávání souborů do archivů existujících.

Záložka Výběr:

Možnosti u ZIP archivů

Možnosti u 7-Zip archivů

Poznámka: S archivy zašifrovanými podle standardu PK 2.04g sice dokáže pracovat prakticky libovolný program, nicméně kvůli slabému šifrování je poměrně snadné heslo rozluštit. Jde-li vám o skutečnou bezpečnost, používejte šifrování .PAE nebo AES (nikoliv však oboje najednou - pouze jedno z nich). Další informace o bezpečném šifrování najdete zde. Profily/Fronta

Další nastavení

Cesty k souborům

- určuje, jak se mají ukládat informace o cestách k souborům:

POZOR: Ukládáte-li částečné cesty a vyberete k archivaci jen jediný adresář, PowerArchiver se bude chovat, jako kdybyste místo něj vybrali všechny soubory a podadresáře v něm. Jestliže vám nevyhovuje, můžete toto chování změnit v „Konfigurace > Různé > Ukládat relativní cestu běžným způsobem“.

Záložku Možnosti budou asi používat hlavně pokročilejší uživatelé:

Odeslat

Rozdělení na několik

disků umožňuje vytvářet vícesvazkové archivy (pouze u formátu ZIP a 7-ZIP). Rozdělování nabízí následující možnosti kontroly velikosti jednotlivých svazků:

Mód